Łatwiej będzie dbać o bezpieczeństwo epidemiologiczne w brzeskim szpitalu

27.04.2020

Ma to zapewnić specjalistycznie urządzenie do dekontaminacji, w którego zakupuje pomagają wspólnie samorządy powiatu.

W związku ze stwierdzeniem zakażeń koronawirusem wśród pacjentów i pracowników pilnie potrzebne jest przeprowadzenie skutecznej dezynfekcji sal chorych, ale też dyżurek lekarskich pielęgniarskich, gabinetów zabiegowych i pracowni diagnostycznych.

Dlatego dyrektor Szpitala zwrócił się do samorządowców z powiatu z prośbą o wsparcie w zakupie mobilnego urządzenia do zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego w strefach ryzyka.

Na apel odpowiedziały samorządy – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

– Przekazaliśmy 100 tysięcy złotych. Z czego powiat przekazał 25 tys. pozostałą kwotę przekazały gminy z terenu powiatu brzeskiego.

Szpital dołoży 80 tysięcy do zakupu urządzenia.

Dodajmy, że rośnie lista darczyńców, którzy wspierają brzeski ZOZ. Na konto placówki wpłynęło ponad 400 tys. zł. Pieniądze posłużą do sfinansowania bieżących zakupów niezbędnych środków ochrony i sprzętu, m.in. zakupu respiratora, aparatu USG do SOR, a także bezdotykowych drzwi automatycznych do tego oddziału i wyposażenia do namiotu medycznego przy SOR.

W powiecie brzeskim potwierdzono dotychczas 66 zachorowań na COVID19. 45 osób przebywa w izolacji, 10 jest hospitalizowanych, 8 osób już wyzdrowiało. Niestety 3 osoby zmarły, przy czym tylko w jednym przypadku jako główną przyczynę śmierci podano koronawirusa.

 

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN