Ławki jak grzyby po deszczu, ale czy zawsze tam, gdzie powinny? – interwencja RDN

09.02.2018

I choć zwolenników tego pomysłu jest mnóstwo, to jednak niektórzy pytają, czy ktoś panuje nad ich lokalizacją. Zdarza się bowiem, że siedziska pojawiają się na ciągach pieszych, gdzie trudno jest przejść, a co dopiero siedzieć.

– Nie jestem przekonana czy tutaj, obok postoju dla taksówek jest dobre miejsce na ławkę. – Ludzie mają gdzie usiąść i odpocząć. Uważam, że właśnie najlepiej jak są w rejonie skwerów i parków. – Dla mnie każde miejsce jest dobre jak sobie chcę odpocząć. – Ogólnie dobry pomysł, ale może, gdzieś, gdzie więcej ludzi będzie korzystać, a nie w miejscu w przy drodze – mówią mieszkańcy.

Daniela Motak rzeczniczka magistratu wyjaśnia, że ławki powstały na prośbę mieszkańców i to oni wskazują, gdzie są najbardziej potrzebne. Dodaje też, że nie ma problemu z przestawieniem ławki w przypadku, gdyby przeszkadzała mieszkańcom. – Wszystkie ławki stawiamy w uzgodnieniu z Radami Osiedli. Radni reprezentują mieszkańców i wskazują, gdzie te ławki powinny stanąć. W kilku przypadkach dotarły do nas sygnały, że być może te miejsca nie zostały do końca szczęśliwie wybrane. Jeżeli to się potwierdzi to na wiosnę, w uzgodnieniu z Radami Osiedli, przesuniemy te ławki – dodaje rzeczniczka.

W ubiegłym roku w Tarnowie postawiono w sumie blisko 45 ławek – z czego 9 na osiedlu Grabówka, blisko 20 w obrębie Starówki i 16 na Paskówce.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniela Motak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN