Leszek Nowicki: – Wodociąg i kanalizacja w Pleśnej to plan na wczoraj

19.10.2018

– Wodociąg i kanalizacja w Pleśnej to plan na wczoraj, mamy dwudziesty pierwszy wiek, a niektórzy żyją jak w dziewiętnastym – mówi prezes tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Leszek Nowicki.

Kandyduje on na wójta tej gminy na Pogórzu. Uważa, że trzeba doprowadzić mieszkańcom odpowiednie przyłącza. – To jest cała góra gminy Pleśna, patrząc od części Szczepanowic, Dąbrówki do Janowic poprzez Lichwin, tam ciągle mamy braki wody. Ten rok był suchy, ludzie nie mają wody, muszą ją dowozić i to jest straszny problem. Dzisiaj, kiedy ma się małe dzieci, kiedy trzeba prać, kiedy trzeba normalnie prowadzić gospodarstwo domowe, to są olbrzymie problemy. To trzeba zmienić, jak najszybciej tym ludziom trzeba doprowadzić wodę – mówi.

Leszek Nowicki jest ponadto przekonany, że Pleśna powinna mieć własną strefę Aktywności Gospodarczej i plany zagospodarowania przestrzennego.

To, jego zdaniem, ważne zarówno dla prywatnych właścicieli, którzy np. chcąc przepisać działkę swoim dzieciom muszą płacić za tzw. odrolnienie.

W przypadku terenu objętego planem dzieje się to automatycznie.

– Do gminy bez planu nie przyjdą inwestorzy, a przyspieszenie gospodarcze jest konieczne – alarmuje Nowicki. – Przecież ta gmina musi się rozwijać, musimy pozyskiwać nowych przedsiębiorców, musimy w końcu uchwalić dla nich jakieś ulgi inwestycyjne, żeby ludzie mieli pracę, a gmina dochody, zarówno z podatku od nieruchomości, jak i z PIT – u – tlumaczy.

W Pleśnej ostra konkurencja pomiędzy dwoma kandydatami na wójta.

Leszek Nowicki rywalizuje z obecnym wójtem, Józefem Knapikiem popieranym przez PiS.

Ten pierwszy na co dzień pracuje w Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zajmuje się pomocą przedsiębiorcom.

Ma 41 lat i mieszka w Rzuchowej. Cztery lata temu też startował na wójta Pleśnej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Robert Wardzała
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN