Leszek Zegzda oficjalnie kandydatem na prezydenta Nowego Sącza

25.07.2018

Kolejne ugrupowania polityczne odsłaniają karty i prezentują kandydata na prezydenta Nowego Sącza. Tym razem Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Porozumienie Sądeckie zadecydowały, że ich wspólnym kandydatem będzie Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Jak przyznał, jako prezydent chciałby postawić na dialog z mieszkańcami.

– Jeśli mieszkańcy zdecydują się wybrać mnie na prezydenta miasta, to całą kadencję będę chciał poświęcić na budowanie mostów, tych materialnych jak i pomiędzy ludźmi. Po konsultacjach z wieloma ludźmi postanowiłem, że warto wrócić do Nowego Sącza i zrobić coś dobrego dla tego miasta. Nie mówię o rewolucji, ale wszyscy czujemy, że trzeba trochę przewietrzyć sądecki ratusz – dodaje Leszek Zegzda.

Kandydata przedstawił między innymi Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, który podkreślał, że nie będzie to łatwa kampania wyborcza. – Wiemy, że Nowy Sącz to bardzo mocne środowisko Prawa i Sprawiedliwości, jednak mam nadzieję, że wielu sympatyków partii rządzącej zagłosuje na Leszka Zegzde. My nie chcemy dzielić Nowego Sącza – dodaje.

Leszek Zegzda już kiedyś pracował w sądeckim ratuszu. Od 1992 roku, przez 12 lat pełnił funkcję wiceprezydenta miasta, później zasiadał w Zarządzie Województwa Małopolskiego.

Również w środę (25.07) swoją kandydatkę zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość.

Iwona Mularczyk przekonuje, że ma plan na rozwój miasta

Posłuchaj:
Leszek Zegzda
Andrzej Czerwiński
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo(NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN