Letnia ekipa RDN z wizytą w Czchowie [ZDJĘCIA]

12.07.2019

Letnia ekipa radia RDN gościła dziś w Czchowie. To miejsce wypoczynku całych rodzin, a także turystów, których przyciągają niezwykłe miejsca oraz szlaki turystyczne.

Wielu turystów przyjeżdża aby zwiedzić zamek oraz zabytkowy Rynek. – Są tu wyjątkowe miejsca, z niezwykłymi zabytkami – mówi przewodnik Paulina Kumorek. – Przepiękny, malowniczy Rynek, na którym znajdują się nasze skarby. Przeróżne figury świętych, które nas tutaj chronią przed różnymi żywiołami. Mamy tutaj wspaniałego lwa romańskiego, dodatkowo kościół gotycki z XIV wieku i oczywiście zamek, który został teraz odbudowany, na podstawie makiety, którą mieliśmy sporządzoną przez archeologów, którzy pracowali tutaj – dodaje.

Czchów jest również miejscem aktywnego wypoczynku, a także koncertów jazzowych. – Można udać się na szlaki, a wieczorem przyjść na koncert – mówi Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. – Wśród zabytków jest przepiękna przyroda, pełne lasy grzybów, a jezioro i rzeka Dunajec ryb. Naprawdę każdy ktoś znajdzie dla siebie. Już dzisiaj rozpoczynamy Baszta Jazz Festiwal, wielkie święto jazzu. A 27 i 28 lipca zapraszam na Dni Czchowa.

Miejscowość jest również magnesem dla ludzi, którzy chcą odpocząć od zgiełku wielkich miast. Ewa Godlewska – Jeneralska – dziennikarka telewizyjna, kilka lat temu przyjechała do Czchowa i jak mówi, tu poznała przyjaciół i zaznała spokoju. – Czchów był moim miejscem na ziemi. Ja spędzałam tutaj każde wakacje, stąd pochodzą moi rodzice. To było miejsce, o którym wiedziałam, że jest moje. I jak przyszła decyzja, żeby zostawić Warszawę i zmienić trochę życie, to był najprostszy wybór. Tutaj mieliśmy i mamy przyjaciół, tu się dobrze żyje. Tu są fajni ludzie. Czchów jest nie tylko fajnym miejscem, ale daje poczucie bezpieczeństwa – dodaje Ewa Godlewska

Podczas wakacji letnia ekipa radia RDN odwiedzi m.in. Lipnicę Murowaną, tarnowską Kantorię, Jamną i Muszynę.

A na początku wakacji gościliśmy na Sądecczyźnie – w Limanowej, Regietowie oraz w tarnowskim Parku Strzeleckim.

Posłuchaj:
Ewy Godlewskiej
Pauliny Kumorek
Elżbiety Ogiela
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN