Letnia ekipa RDN wyrusza w podróż po regionie

02.07.2019

W każdy wakacyjny piątek, niekiedy także w sobotę, wóz transmisyjny RDN będzie można spotkać w różnych, ciekawych miejscach. W regionie tarnowskim zaczynamy od samego Tarnowa.

5 lipca po 10.00 spotykamy się w zmodernizowanym Parku Strzeleckim. Program powstaje we współpracy RDN i Urzędu Miasta Tarnowa.

Warto zobaczyć to miejsce – mówi prezydent, Roman Ciepiela.

– Park Strzelecki ma stary – nowy blask. Obok jest Ogród Jordanowski, gdzie setki, tysiące dzieci wraz z opiekunami odpoczywają. Nieopodal jest Kantoria, na którą też zapraszam. Mamy w Tarnowie i na Piaskówce miejsca dobrego, spokojnego, bezpiecznego wypoczynku.

W Parku Strzeleckim trwają ostatnie prace wykończeniowe.

– Końcówka prac ogrodowych, niektóre nasadzenia kwiatów już są dokonane. Pojawiły się kaczki w stawie, nie mamy niestety łabędzia, któremu tak mocno spodobał się staw na Piaskówce, że chyba woli tam zostać. Został jednak bez partnerki, która od niego odfrunęła. Apeluję w tym miejscu – gdyby ktoś wiedział, skąd możemy pozyskać łabędzicę bez odrywania jej z naturalnego środowiska, to chętnie z tej podpowiedzi skorzystamy.

Program z wozu transmisyjnego na żywo od 10.00 do 13.00. Będą ciekawostki, rozmowy z gośćmi, konkursy z nagrodami i pyszne jedzenie z food trucka.

Podczas wakacji odwiedzimy też m.in. Czchów, Lipnicę Murowaną, tarnowską Kantorię, Jamną i Muszynę.

A na początku wakacji gościliśmy właśnie na Sądecczyźnie – w Limanowej i w Regietowie.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN