Likwidacja poprawczaka?

29.01.2018

Ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat zmalała liczba wychowanków w Zakładzie Poprawczym w Tarnowie. Obecnie przebywa w nim zaledwie 11 podopiecznych. Ubyło też pracowników. Jaka jest przyszłość placówki? 

Wydział Komunikacji Społecznej Biura Ministra Sprawiedliwości informuje, że powodem drastycznego zmniejszenia się liczby wychowanków w poprawczaku w Tarnowie jest spadek orzekanych przez sądy decyzji o umieszczaniu nieletnich w zakładach tego typu.

Zmniejszyła się też liczba pracowników. Redukcję dwóch etatów nauczycieli zawodu pociągnęła za sobą m.in. reforma oświatowa, która zniosła klasy gimnazjum. Na etatach pedagogicznych jest zatrudnionych w tej chwili 29 osób, w tym 10 wychowawców. Brakuje jednak dwóch z nich, bo są na dłuższych urlopach.

W roku 2017 z Zakładu Poprawczego w Tarnowie nie został zwolniony żaden wychowawca – informuje Biuro Ministra.

Na pytanie, czy tarnowskiemu poprawczakowi grozi likwidacja,  Biuro Ministra Sprawiedliwości odpowiada, że „aktualnie nie jest planowane zniesienie żadnego zakładu poprawczego ani schroniska dla nieletnich, a organizacja pracy tych placówek jest dostosowywana do stanu wychowanków”.

Dodajmy, że Zakład Poprawczy w Tarnowie jest przeznaczony dla nieletnich z niepełnosprawnością intelektualną.

Posłuchaj:
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN