Limanowa, Czchów: Gdzie bedzie Romom lepiej?

05.02.2016

     Sprawa przenoszenia Romów z Limanowej do innych gmin rozstrzygnie sie w Sadzie Administracyjnym. Swoje watpliwosci zglosil tam burmistrz miasta i gminy Czchów, gdzie ma trafic 25 Romów. Jego zdaniem decyzje limanowskich samorzadowców sa niezgodne z prawem. Inaczej uwaza Waclaw Zon.

  Zastepca burmistrza Limanowej powiedzial, ze wszystkie decyzje zwiazane z Romami byly konsultowane z wladzami na szczeblu krajowym – Konstytucyjny minister rzadu, wojewoda Malopolski czy jego nadzór prawny nie widza takich problemów z wykladnia obowiazujacego praca jakie zauwaza Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Dlatego dziwi mnie ta sytuacja. 

     Przeprowadzka Romów z Limanowej do Czchowa ma sie odbyc do konca marca tego roku. Miasto wyda na ten cel okolo 230 tysiecy zlotych. Pieniadze pochodza z budzetu panstwa. Podobna sytuacja byla w Marcinkowicach w gminie Chelmiec, gdzie z Limanowej trafila 20 – osobowa romska rodzina. Mieszkaja juz tam od miesiaca i jak do tej pory nie bylo powaznych zatargów miedzy nimi a ich sasiadami.

Do tej sprawy bedziemy wracac na antenie RDN Nowy Sacz i RDN Malopolska.

Posluchaj co mówi Waclaw Zon, zastepca burmistrza Limanowej.

Limanowa_rynek

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN