Los przedszkola „Pod kasztanami” w Zbylitowskiej Górze w rękach gminnych radnych

26.09.2019

To oni w czasie dzisiejszej sesji mają podjąć decyzję co dalej z tą popularną niepubliczną placówką. Przedszkole ma teraz swoją siedzibę w budynku Domu Ludowego, jednak w przyszłym roku kończy się umowa najmu.

Dyrekcja dostała propozycję, żeby przedszkole „Pod kasztanami” przeniosło się do prywatnego dworku, co z kolei oznaczałoby wzrost kosztów jego utrzymania. Rodzice dzieci nie kryją obaw.

– Mam synka, który niedługo będzie miał 3 latka i miałam nadzieję, że będzie mógł uczyć się w tym przedszkolu, podobnie jak moja córka, która w tym roku kończy tu naukę. Natomiast jeżeli nasze przedszkole przestanie funkcjonować i powstanie publiczne przedszkole, to będzie niemożliwe. W przedszkolu uczy się 54 dzieci ze Zbylitowskiej Góry, a co z pozostałym 50 dzieci? Dla nich może zabraknąć już miejsca – zastanawia się Ewelina Bennour – Hamza, która mieszka na granicy Tarnowa i Zbylitowskiej Góry.

Jak dodaje, przedszkole „Pod kasztanami” daje ogromną szanse na rozwój maluchów.

– Dzieci są uczone używać własnego mózgu, myśleć i taki model edukacji różni się od tego, co proponują inne przedszkola. Tutaj dzieci nie mają zabawek, mają wspaniałe przyrządy do zapoznawania się z literkami, z cyframi, moja córka zaczęła dodawać i odejmować w wieku 5 lat.

W przedszkolu „Pod kasztanami” wykorzystuje się metodę nauczania Montessori, która polega m.in. na dokładnej obserwacji dzieci i na tej podstawie indywidualnym podejściu do ucznia.

W Domu Ludowym może powstać nowe przedszkole, ale publiczne.

O 15.45, tuż po głosowaniu, gościem Pulsu Regionu będzie wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Posłuchaj:
Ewelina Bennour – Hamza
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN