Łukowica testuję pilotażowy projekt Ministerstwa Rozwoju

14.02.2020

Kontenery na elektro-śmieci, fotowoltaiczne ławki, czy przydrożne lampy hybrydowe – to tylko część planów, które zrealizuje gmina Łukowica. Jako jedna z czterech gmin w Polsce weźmie udział w przygotowanym przez Ministerstwo Środowiska – programie Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Na wstępnym etapie program koordynowany jest przez Ministerstwo Rozwoju. To pierwsza edycja programu, w którego gronie znajdzie się gmina z ziemi limanowskiej. Miejscowość zrealizuje trzy projekty: segregacja odpadów w Gminie Łukowica, innowacyjna technologia pozyskania energii odnawialnej w gminie Łukowica i edukacja społeczności lokalnej w gminie Łukowica. W ich tamach zmieni się oświetlenie w gminie, tereny zielone, czy też budynek GOK-u.

Łączny koszt wszystkich planowanych projektów to prawie 2 mln zł z czego Gmina Łukowica otrzyma 1 mln zł bezzwrotnej dotacji. Pozostała część to pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gdy zadania zostaną zrealizowane, gmina będzie mogła wystąpić o umorzenie części pożyczek.

Będziemy monitorować jak Łukowica radzi sobie z tym innowacyjnym przedsięwzięciem.

Posłuchaj:
Wydawca, Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN