Mafia polsko-rumuńska mogła stać za kradzieżą koni z Kurowa?

21.08.2019

Kradzież koni ze stadniny Klimkówa nadal nierozwikłana. W zeszły piątek z jednego z pastwisk w Kurowie złodzieje wyprowadzili sześć klaczy i źrebaka. Złodzieje zostawili po sobie ślady kół samochodów, na którym najprawdopodobniej przetransportowali zwierzęta.

– Obecnie z informacji od hodowcy koni wynika, że za sprawą może stać zorganizowana grupa przestępcza, która w podobny sposób dopuściła się kradzieży w innych miejscach w kraju i za granicą – wyjaśnia Andrzej Woda. – Wszystko na to wskazuje, że to jest polsko-rumuńska mafia, bo w podobny sposób miesiąc temu skradziono konia w Mochnaczce, wcześniej 20 koni na Słowacji. Z tej grupy znaleziono tylko jednego konia na targu w Rumunii – dodaje.

Obecnie całą sprawą zajmuje się Policja, która zabezpiecza monitoring i wszelkie ślady jakie zostały pozostawione po kradzieży. Właściciele koni dają 10 tysięcy złotych za ich odnalezienie.

Jeśli ktoś ma jakieś informacje to właściciele proszą o kontakt pod nr tel: 514709618 / 502083669 lub 501712572. Można zgłaszać się też bezpośrednio do policji.

Posłuchaj:
Andrzeja Wody
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN