Magistrat złoży apelację od wyroku w sprawie projektu Plant Salinarnych

27.07.2018

Tarnowski sąd przyznał rację firmie projektowej. Uznał, że przetarg na to zadanie od początku obarczony był błędem, który uniemożliwiał jego pełne zrealizowanie.

Bocheńska firma twierdzi, że zapisy planu zagospodarowania przestrzennego nie pozwalały na realizację koncepcji złożonej przez bocheński magistrat. To też skłoniło ją do wycofania się z realizacji projektu.

Będziemy odwoływać się od wyroku sądu – mówi burmistrz Bochni Stefan Kolawiński. – Będziemy składać apelację, ponieważ nie zgadzamy się z taką oceną, jaką dokonał sąd. Sprawa wydaje się mieć charakter jeszcze całkowicie otwarty. To są dwie różne rzeczy, dwa różne zagadnienia. Czym innym jest sprawa dotycząca odszkodowania, a czym innym jest rozpoczęcie budowy tężni – dodaje.

Tarnowski sąd uznał, że urzędnicy musieli wiedzieć o zapisach planu, a co za tym idzie powinni byli zdawać sobie sprawę, że zadanie określone w przetargu będzie niewykonalne. Stąd też miasto ma zapłacić projektantom 30 tysięcy złotych za częściowo wykonaną pracę.

Posłuchaj:
Stefan Kolawiński
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN