Nie mają gdzie spędzać wolnego czasu

07.12.2018

Młodzi ludzie z Żabna i regionu narzekają, że w mieście i najbliższym rejonie nie mają co ze sobą zrobić w wolnym czasie.

Doskwiera im brak miejsc, by móc spotkać się z rówieśnikami czy zagrać choćby w planszówki albo kręgle.

Teraz zima, wychodzę gdzieś z kolegami i nie mamy na tym zimnie gdzie pójść. – Brakuje kawiarni czy salek, w których moglibyśmy się spotykać i integrować się. – Żeby był basen.  Teraz trzeba jechać kilkanaście kilometrów i to się nie opłaca. – Przydałaby się kręgielnia. Tutaj nie ma gdzie potańczyć, pobawić się z przyjaciółmi. – My młodzi ludzie musimy mieć kontakt z rówieśnikami.

Brak miejsc, gdzie młodzi ludzie mogliby spotkać się i wartościowo zapełnić swój czas, kończy się przesiadywaniem w wirtualnym świecie.

Większość młodzieży siedzi przed komputerami, telewizorami czy przy telefonie. – Nie ma się gdzie zregenerować. – Nie ma co robić, więc siedzimy przed telewizorem czy komputerem 4-5 godzin i nie chce się wychodzić, bo po prostu nie ma gdzie. – Powinno zostać coś dla nas wybudowane, żeby ograniczyć trochę ten czas przy komputerach czy telewizorach.

Mówili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, którzy uczestniczą warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez dziennikarzy Radia RDN.

Warsztaty odbywają się pod hasłem: Nasz Region, Nasza Tradycja – Nasze Dziedzictwo. Organizowane są przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Posłuchaj:
Uczestnicy warsztatów
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy