Mini matura dla małych uczniów

18.05.2018

Trzecioklasiści wybranych szkół podstawowych przystąpili dziś do mini matury, czyli pierwszego większego testu wiedzy ogólnej.

Maluchy były dokładnie przygotowane i elegancko ubrane. Jak mówią uczniowie, taka mini matura to dla nich duże wydarzenie. – Bardzo mi się podobało, że czytaliśmy czytankę, a potem zaznaczaliśmy iksem poprawną odpowiedź. – Bardzo się stresowałam, bo myślałam, że to będzie trudniejsze. – Musieliśmy napisać pocztówkę do rodziców. – Najtrudniejsze zadania były z zegarami – mówią trzecioklasiści.

Danuta Rojek – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie mówi, że tego rodzaju testy sprawdzają umiejętności uczniów, ale także od najmłodszych klas uczą m.in. jak się oswajać się ze stresem. – Nasza szkoła postanowiła, że ten test będziemy wykonywać, bo chcemy sobie sprawdzić na jakim poziomie są nasze dzieci z klas trzecich. Uczniowie przystosowują się przez to do pisania właśnie takich dużych testów sprawdzających, wiedzą, że muszą się ładnie ubrać, skupić się na tym, co robią – dodaje nauczycielka.

Test sprawdza ogólną wiedzę ucznia. Są zadania m.in. ze zrozumienia tekstu, tabliczki mnożenia, a także znajomości lasów, zwierząt, czy rzek.

Testy trzecioklasisty nie są obowiązkowe w szkołach, ale każda placówka może sobie taki zorganizować indywidualnie.

Posłuchaj:
Dzieci
Danuta Rojek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN