Zainteresowanie przerosło oczekiwania – małe dziewczynki oddawały włosy, a duże krew dla chorych na nowotwory

25.09.2017

Ponad sto osób oddało krew, a kilkadziesiąt swoje włosy dla na rzecz fundacji Rak ‚n’ Roll, z których powstają peruki dla chorych na nowotwory. To efekt akcji zorganizowanej przez mielecką „szóstkę”.

To druga odsłona przedsięwzięcia i jak mówi Mariola Drewniak, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 6, frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwanie. – Nie spodziewaliśmy się tak ogromnego odzewu, szczególnie wśród młodzieży ze szkół średnich. Krew oddają także nauczyciele, rodzice oraz inne osoby, które usłyszały o akcji – dodaje nauczycielka.

Wśród krwiodawców największe grono stanowili uczniowie mieleckich szkół średnich. Z kolei włosy dla osób chorych na raka oddawały panie w wieku od pięciu do trzydziestu kilku lat. W gronie najmłodszych była 6-letnia Kornelka. – Chciałam pomóc chorym dzieciom i dlatego zapuszczałam włosy od urodzenia, a teraz jestem szczęśliwa – mówi Kornelka. – To była decyzja córeczki. Kiedy usłyszała o tej akcji, to stwierdziłyśmy, że mama odda krew a córka włosy – relacjonowała mama Anna.

Jak zapewniają organizatorzy, za rok kolejna odsłona akcji oddaj krew i uratuj czyjeś życie oraz oddaj włos.

Posłuchaj:
Mariola Drewniak
Kornelia i mama Ania
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN