Małe Schody do poprawki?

22.01.2019

Zacieki na murkach, czarne plamy na bruku, czy drobne uszkodzenia. Mieszkańcy Tarnowa pytają dlaczego Małe Schody na Starówce, po modernizacji tak szybko są uszkodzone.

Ich zdaniem inwestycja, która zakończyła się kilka miesięcy temu, już wymaga poprawek. – Plamista nawierzchnia jest, ale ona jest chyba oryginalna, taka jak kiedyś była. Tylko żeby ten piaskowiec się trzymał, a nie odpryskiwał. A to że powstały plamy, to może deszcz wymyje i będzie czysto. – Moim zdaniem tych plam nie powinno tu być. Może to zależeć od wody. – Piaskowiec nie został zaimpregnowany. Jak był kładziony, powierzchnia była sucha, wtedy trzeba było to impregnować – komentują tarnowianie.

Według przedstawicieli tarnowskiego magistratu, inwestycja była prowadzona pod nadzorem konserwatora zabytków. Ten zalecił, by nawierzchnia była wykonana z piaskowca.

Wykonawca remontu wiosną dokona drobnych poprawek – mówi Daniela Motak, rzecznik tarnowskiego magistratu. – W miarę zmian pór roku wygląd tych stopni będzie się zmieniał na lepsze. Również wiosną, wykonawca zrobi drobne poprawki, które sprawią, że będą one lepiej wyglądać niż dotychczas. Użyty materiał jest ten sam, co poprzednio. Część z nich to stopnie, które na nowo zostały tam osadzone.

Modernizacja Małych Schodów to jeden z etapów rewitalizacji zabytkowych murów obronnych tarnowskiej Starówki.

Ich przebudowa kosztowała ponad milion złotych.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniela Motak
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN