Małe Schody prawie jak nowe

25.05.2018

Remont Małych Schodów dobiega końca. Wykonane z piaskowca stopnie przeszły gruntowną renowacje. Teraz trwają tam ostatnie, drobne prace wykończeniowe.

Kolejnym etapem, po zakończeniu remontu Małych Schodów będzie renowacja zabytkowych murów miasta, lecz jak zapewnia Daniela Motak, rzeczniczka tarnowskiego magistratu te prace nie będą utrudnieniem dla przechodniów, a skrót ma być dostępny już na początku czerwca. – Zależy nam na tym, żeby te Małe Schody oddać już mieszkańcom do użytku, dlatego wykonawca będzie tak organizował swoje prace, aby plac budowy był odpowiednio zabezpieczony, aby przechodzenie tamtędy było w miarę komfortowe dla użytkowników, no i przede wszystkim żeby było bezpieczne, więc będzie możliwość przejścia przez Małe Schody. Najprawdopodobniej będzie to w czerwcu – mówi rzeczniczka.

Tarnowianie, z którymi rozmawiał reporter RDN chwalą postęp prac i przyznają, że to miejsce aż prosiło się o remont. – To była straszna ruina, wstyd dla Tarnowa, a teraz coś ruszyło, coś będzie pięknego. Dobrze, żeby to zrobili jak najszybciej, żeby nie było tego bałaganu. To jest ważne miejsce, było i będzie. Wszystko ładniej wygląda jak się odnowi. Mało miejscowości ma takie widoki jak my w Tarnowie – mówią mieszkańcy.

Całkowity remont Małych Schodów oraz zabytkowych murów planowo ma zakończyć się jesienią. Koszt całej inwestycji to ponad milion złotych.

 

Posłuchaj:
Daniela Motak
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN