Małgorzata Belska deklaruje, że nie chce obietnic bez pokrycia

29.08.2018

Mniej polityki więcej samorządu – takie hasło przyświeca Małgorzacie Belskiej, kandydatce na prezydenta Nowego Sącza. Jak przekonywała na spotkaniu z dziennikarzami, chce być prezydentem, który nie siedzi za biurkiem, tylko spotyka się z mieszkańcami.

Małgorzata Belska nie złożyła konkretnych obietnic, ponieważ jak twierdzi, na początek trzeba znaleźć na wszystko pieniądze. – Trzeba przyglądnąć się temu, jak funkcjonuje budżet miasta i sprawdzić czy nie można inaczej zagospodarować tych pieniędzy. Miasto ma ogromny budżet, dlatego można zrobić dużo więcej niż dotychczas. Potrzebna jest nowa osoba zarządzająca miastem i nowa energia w poszczególnych wydziałach urzędu. Mamy genialnych urzędników, tylko muszą być odpowiednio zarządzani – dodała.

Kandydatka chce zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w mieście. Jeszcze przed rozpoczęciem kampanii wyborczej, Małgorzata Belska była jednym z potencjalnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenta Nowego Sącza. Nie zyskała jednak poparcia władz centralnych partii, dlatego startuje z własnego komitetu – Nowy Sącz na Nowo.

Wspiera ją miejski działacz PiS-u Lucjan Stępień, który zwrócił uwagę, że zmiany są potrzebne nie tylko w sądeckim ratuszu. – Ważne jest, aby wyborcy zastanowili się już nad kolejnymi wyborami do parlamentu. Od ponad 10 lat Sądecczyzna ma swoich posłów w sejmie. Niestety nie ma z tego żadnych korzyści. Brakuje Sądeczanki, droga pociągiem do Krakowa trwa około 3 godzin. Cały czas wszyscy obiecują, a nic nie robią dla miasta – dodaje.

O fotel prezydenta miasta powalczą jeszcze: Iwona Mularczyk z Prawa i Sprawiedliwości, Leszek Zegzda z Koalicji Obywatelskiej, Ludomir Handzel z Koalicji Nowosądeckiej i Rafał Skąpski z SLD. Z własnego komitetu wystartują: Krzysztof Głuc i Jerzy Gwiżdż.

Nie poparła jej partia – wystartuje z własnego komitetu

Posłuchaj:
Małgorzata Belska
Lucjan Stępień
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN