W Małopolsce na koronawirusa zmarło kolejnych 7 osób

30.07.2020

To 2 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 59 do 91 lat z powiatów: limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz (po 1 osobie) i 3 osoby z powiatu bocheńskiego. Jedna osoba przebywała w sądeckim szpitalu, pozostałe 6 osób – w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące.

W Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła do 61. Tymczasem w Małopolsce odnotowano kolejne zakażenia u 133 osób. To 56 kobiet i 77 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat. Najwięcej bo 49 osób jest powiatu nowosądeckiego, 18 z terenu miasta Nowy Sącz. Chorzy pochodzą także z powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i miasta Kraków (po 9 osób), powiatu tatrzańskiego (7 osób), powiatu tarnowskiego (6 osób), powiatu nowotarskiego (5 osób), gorlickiego, myślenickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego, krakowskiego, suskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i z Tarnowa.

W całym województwie wyzdrowiało 9 osób. To 5 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 22 lat do 74 lat, z powiatu nowosądeckiego (3 osoby), z powiatu krakowskiego (2 osoby), miasta Krakowa (2 osoby), z powiatu suskiego (1 osoba) oraz z miasta Tarnowa (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1668 ozdrowieńców. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3458 osób.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN