Mandaty sypią się także w Tarnowie

07.04.2020

Każdego dnia mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie kontrolują mieszkańców czy przestrzegają społecznej kwarantanny. Sprawdzają także tych, którzy izolację mają narzuconą przez służby sanitarne.

O ile mandatów za mycie samochodu jeszcze nie było to rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek nie wyklucza takiej sytuacji, bo, jak mówi, to nie jest czynność niezbędna do życia.

W ostatnich dniach policjanci wręczyli mandat m.in. mężczyźnie, mieszkańcowi Podkarpacia, który przyjechał do Tarnowa, aby kupić samochód.

Dodatkowe koszty zorganizowania spotkanie poniosą panowie, którzy w czasie społecznej kwarantanny, po spożyciu alkoholu chcieli jeździć konno. I może odbyłoby się to bez interwencji Policji, gdyby koń nie uciekł. Każdy z panów otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

Policjanci przypominają także, że mały ruch uliczny nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów drogowych.

Policjanci grupy SPEED po raz kolejny ostudzili zapędy nieodpowiedzialnego kierowcy. Patrolując autostradę A4 w kierunku Krakowa zauważyli kierowce Audi Q7, który jechał z prędkością ponad 230 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi zapisanymi do jego konta.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jerzy Kosiba
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN