Od marca sporo zmian w kursowaniu miejskich autobusów

14.01.2020

Nie obędzie się bez protestów. Zmiany dotyczyć będą m.in. godzin odjazdów. W niektórych przypadkach liczba kursów zostanie ograniczona, w innych zwiększona. Zmienią się również trasy przejazdów.

Różnice w odjazdach odczują pasażerowie najpopularniejszych linii – takich jak 0 i 9, ale także tych mniej uczęszczanych, jak 2, 11 oraz 24.

Już dziś wiadomo, że na zmiany nie zgadzają się mieszkańcy Grabówki.

Mam na myśli Linię numer 12, która po wielu bataliach od niedawna jeździ ulicą Lwowską, Konarskiego, Narutowicza, a od marca ma tylko jeździć w dni robocze w godzinach szczytu – pisze do nas słuchaczka z okolic ulicy Lwowskiej.

Linia numer 12 jeździ za rzadko. To będzie duże utrudnienie, szczególnie dla osób starszych – mówią mieszkańcy.

– Jeżdżę 12-ką czasem do pracy i ta linia jest bardzo potrzebna. Powinna jeździć częściej, nie tylko w godzinach szczytu. – Dla starszych osób dojście na 9-kę to jednak długa droga. – Będziemy musieli długo czekać na autobusy. Poobcinali godziny odjazdów, a 12-ka ma jeździć tylko od poniedziałku do piątku. To nie jest dobry pomysł.

Jak tłumaczą urzędnicy, zmiany podyktowane są względami finansowymi i mają skutkować zmniejszeniem kosztów obsługi sieci linii komunikacji miejskiej.

Dążymy do tego, żeby przewozić obecną liczbę pasażerów, ale mniejszym kosztem. Zmiany, które proponujemy dają możliwość ograniczenia liczby kilometrów w okolicach 3,5% w stosunku do stanu, jaki jest obecnie. Na liniach najbardziej popularnych obserwujemy, że w niektórych przydziałach dni roboczych są problemy z wejściem do autobusu, więc tam wychodzimy na przeciw oczekiwaniom i zwiększamy liczbę kursów – mówił kierownik działu organizacji transportu publicznego, Wiesław Kozioł.

Zmiany w kursowaniu poszczególnych linii znajdziecie na stronie Zarządu Dróg i Komunikacji. Będą one obowiązywać od 1 marca 2020 roku.

Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wiesław Kozioł
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN