Marian Zalewski: – Szczurowa to miejsce z przyszłością [WIDEO]

16.11.2018

W Specjalnej Strefie Gospodarczej w Szczurowej powstaje firma transportowa – inwestor wystąpił z wnioskiem o zakup działki.

– To kolejny przedsiębiorca, który zdecydował się na ulokowanie tu swojego biznesu – poinformował w programie Słowo za słowo, wójt Szczurowej, Marian Zalewski.

Samorządowiec, który dziś kończy kadencję i żegna się ze stanowiskiem przekonuje, że to miejsce z przyszłością. – Perspektywa jest duża, ponieważ nie ma ograniczeń transportowych, jest bardzo szybki dojazd do autostrady, do drogi krajowej Sandomierz – Kraków, więc myślę, że gmina szybko się rozwinie. Właśnie te tereny inwestycyjne, a co najważniejsze, tereny budowlane, plan przestrzenny, który mamy dla centrum gminy, dają ogromne szanse rozwoju gminy – przyznaje.

W Strefie w Szczurowej są jeszcze wolne działki.

Zdaniem wójta nawet połowa terenu jest do rozdysponowania.

Marian Zalewski był samorządowcem przez ostatnie przeszło trzydzieści lat. Ostatnie wybory przegrał ze Zbigniewem Moskalem z Prawa i Sprawiedliwości.

Ten ostatni uzyskał przeszło 56% poparcia, a dotychczasowy gospodarz gminy – ponad 36%.

Uważa on, że nowy wójt powinien zacząć od realizacji ważnych inwestycji – przede wszystkim budowy obwodnicy Szczurowej i Rudy Rysia, gdzie o tego rodzaju rozwiązania komunikacyjne mieszkańcy proszą od lat.

Sam nie żegna się jednak z samorządem. Nie chce jeszcze zdradzić, gdzie będzie pracował. Informuje jedynie, że na poważnie rozważa jedną z propozycji.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN