Marka Pławiaka zastąpi Marek Kwiatkowski?

14.11.2018

Marek Kwiatkowski został rekomendowany przez PiS na stanowisko starosty nowosądeckiego. Przez ostatnie cztery lata tę funkcję sprawował Marek Pławiak. Mimo, że także teraz uzyskał mandat radnego, partia nie wspiera go po raz kolejny. Jak tłumaczy poseł Józef Leśniak, szef powiatowych struktur PiS, kandydat rekomendowany przez partię także ma duże doświadczenie samorządowe.

Marek Kwiatkowski pracuje jako samorządowiec w radzie powiatu kolejną kadencję. Ma doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Teraz funkcjonujemy w innej rzeczywistości, niż przed czterema laty. PiS rządzi w kraju. Po wyborach mamy też przewagę w Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Jak dodaje poseł Leśniak, zmiany zaszły też w lokalnej polityce. Przypomnijmy, że cztery lata temu Marek Pławiak otrzymał rekomendację na stanowisko starosty od senatora Stanisława Koguta. Polityk zniknął z lokalnej sceny po tym, jak powiązano go z aferą korupcyjną.

Rada powiatu nowej kadencji zbierze się 22 listopada. Wtedy zapadnie decyzja w sprawie nowego starosty. PiS w radzie starostwa przez najbliższych pięć lat będzie mieć 19 z 23 mandatów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Robert Wardzała
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN