Mężczyzna zginął w pożarze domu w Siedlcach [ZDJĘCIA]

27.02.2018

Tragiczny w skutkach pożar drewnianego domu w miejscowości Siedlce w gminie Korzenna. Podczas akcji gaszenia, strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Strażacy działali na miejscu ponad  7 godzin.

Wygląda na to, że był to mężczyzna w wieku ponad 50 lat – informuje Paweł Motyka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. – Kiedy przyjechaliśmy na miejsce zdarzenia, płomienie zaczęły już wychodzić z jednej części budynku na zewnątrz. Weszliśmy do środka, bo była informacja, że mieszka tam samotny mężczyzna. W jednym z pomieszczeń trafiliśmy na spalone zwłoki – dodaje.

Paweł Motyka podkreśla, że tragiczny w skutkach pożar nie był skomplikowany, choć straż pożarna działała na miejscu aż do 6.00. Zgłoszenie przyszło o 22.28. Dom częściowo spłonął.

Oprócz działań gaśniczych były też te zabezpieczające podczas oględzin i dochodzenia policji wraz z prokuratorem. Sam ogień był już opanowany około północy, ale kiedy są ofiary śmiertelne, trzeba liczyć się z wielogodzinną akcją ratowniczą – wyjaśnia zastępca komendanta PSP.

Przyczyny powstania pożaru ustala prokuratura. – Mężczyzna został znaleziony blisko pieca. Być może niskie temperatury miały wpływ na powstanie tego pożaru i jego tragiczne skutki – zakończył Paweł Motyka.

Posłuchaj:
Paweł Motyka
Wydawca, fot. PSP Nowy Sącz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN