Miał prawie 3 promile i uciekał przed Policją

11.10.2017

To był potencjalny morderca – w taki sposób mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej komentują zachowanie pijanego kierowcy. 54-letni mężczyzna, który został ujęty w policyjnym pościgu w wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu. Wcześniej nie zatrzymał się do kontroli.

– To są bezmyślni wariaci. – W szoku jestem! Dla mnie to jest ewidentny morderca. – To bezmyślność narażać życie innych niewinnych ludzi. – To bardzo nieodpowiedzialne. Chyba nie kontrolował już tego co robi – mówią mieszkańcy.

Kierowca odpowie przed sądem nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także, wg najnowszych przepisów, za niezatrzymanie pojazdu do kontroli. Mówi podkomisarz Jacek Wójcik – kierownik Referatu Ruchu Drogowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

– Kierowca będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości, jak również za niezatrzymanie pojazdu do kontroli. Od niedawna jest to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Wcześniej było to wykroczeniem zagrożonym mniejszą karą – dodaje Jacek Wójcik.

Dodatkowo za jazdę po alkoholu kierowcy zostało odebrane prawo jazdy i grozi mu dodatkowo do dwóch lat więzienia.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jacek Wójcik
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN