Miasto ma 15 tysięcy złotych od gminy Chełmiec na kursy szynobusu. Stary Sącz zapłaci 10 tysięcy

14.03.2019

Szynobus kursujący między osiedlem Helena a centrum Nowego Sącza, będzie jeździł co najmniej do czasu otwarcia nowego mostu heleńskiego. Miesięczny koszt takiego połączenia to około 50 tysięcy złotych. Władze miasta popisały umowę z gminą Chełmiec, która dołożyła część kwoty.

– Szynobus będzie jeździł do otwarcia nowego mostu. Miejmy nadzieje, że będzie to w połowie maja. Gmina Chełmiec podpisała z nami umowę i zaoferowała 15 tysięcy złotych, Stary Sącz 10 tysięcy i podobną kwotę uda się uzyskać od starostwa powiatowego. Nadal czekamy na jednoznaczną deklaracje Urzędu Marszałkowskiego – tłumaczy Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza

Jak już wiecie z naszych wiadomości, nowa przeprawa przez Dunajec ma być gotowa do 15 maja. Później przyjdzie jeszcze czas na odbiory techniczne i wydanie niezbędnych pozwoleń. Władze miasta podkreślają, że zrobią wszystko, żeby maksymalnie skrócić wszystkie procedury. Jest również mała szansa na to, że kursy szynobusu zostaną utrzymane po otwarciu mostu.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy