Miasto ma 15 tysięcy złotych od gminy Chełmiec na kursy szynobusu. Stary Sącz zapłaci 10 tysięcy

14.03.2019

Szynobus kursujący między osiedlem Helena a centrum Nowego Sącza, będzie jeździł co najmniej do czasu otwarcia nowego mostu heleńskiego. Miesięczny koszt takiego połączenia to około 50 tysięcy złotych. Władze miasta popisały umowę z gminą Chełmiec, która dołożyła część kwoty.

– Szynobus będzie jeździł do otwarcia nowego mostu. Miejmy nadzieje, że będzie to w połowie maja. Gmina Chełmiec podpisała z nami umowę i zaoferowała 15 tysięcy złotych, Stary Sącz 10 tysięcy i podobną kwotę uda się uzyskać od starostwa powiatowego. Nadal czekamy na jednoznaczną deklaracje Urzędu Marszałkowskiego – tłumaczy Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza

Jak już wiecie z naszych wiadomości, nowa przeprawa przez Dunajec ma być gotowa do 15 maja. Później przyjdzie jeszcze czas na odbiory techniczne i wydanie niezbędnych pozwoleń. Władze miasta podkreślają, że zrobią wszystko, żeby maksymalnie skrócić wszystkie procedury. Jest również mała szansa na to, że kursy szynobusu zostaną utrzymane po otwarciu mostu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN