Miasto zerwało umowę z firmą wykonującą ulicę Krótką z izolacją TCK-u

18.01.2020

Miasto nałożyło na wykonawcę karę pieniężną. Jak już informowaliśmy, firma jeszcze w ubiegłym roku przerwała prace. Tłumaczyła to opóźnieniami w remoncie oraz płatnościami. Wykonawca wystawiał miastu faktury za częściowo wykonane prace, których miasto nie uregulowało, bo jak twierdzi, nie było tego w umowie.

Skierowaliśmy notę do wykonawcy i został on obciążony karą z tytułu odstąpienia od umowy. Kara to 20 procent wartości inwestycji. Nastąpi tu spore opóźnienie realizacji inwestycji. Wykonawca nie zabezpieczył placu budowy, zrobimy to naszymi siłami i środkami. Oczywiście wykonawca zostanie obciążony kosztami. Jak tylko wyłonimy kolejnego wykonawcę, natychmiast będziemy prace kontynuować – mówi Artur Michałek, dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji.

Jeszcze w styczniu ma być ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy, która dokończy prace na Krótkiej.

Jak już informowaliśmy, to nie jedyna inwestycja, w trakcie której firma przerwała prace.

Podobny problem jest z kamienicą przy Legionów, gdzie nie zostały wstawione okna oraz z dokończeniem skweru obok Baszty na Wałowej.

Jako powód firma podała brak wynagrodzenia za dodatkowo wykonane prace i domaga się kilkuset tysięcy zł.

W odpowiedzi miasto odstąpiło już od umów i przygotowuje przetargi na dokończenie robót. Będzie więc szukać nowych wykonawców.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN