Miasto zrywa umowę ze Strabagiem w sprawie ul. Lwowskiej

26.03.2020

Kontrakt nie był realizowany – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

– Przesłanką do podjęcia takich decyzji był brak realizacji kontraktu zgodnie z jego warunkami, przede wszystkim w zakresie terminu realizacji. Stwierdziliśmy też brak współpracy z zamawiającym.

Problem remontu przy ul. Lwowskiej ciągnął się już od października. Firma nie chciała ponosić kosztów za roczne opóźnienie w rozpoczęciu robót, które pojawiły się na etapie pozyskiwania decyzji.

Termin, który był zawarty w umowie ze Strabagiem, to luty 2019 roku.

Problematyczne były też warunki i obostrzenia jakie firma stawiała magistratowi. Jednym z nich był brak możliwości dopuszczenia dodatkowych wykonawców na plac budowy.

– W głównej mierze przesłanką, która miała wpływ na podjęcie takiej decyzji, było ograniczenie możliwości dopuszczenia dodatkowych wykonawców do realizacji prac dodatkowych, które zostały przez zamawiającego zlecone. Czyli Strabag zażądał horrendalnych kwot za to, żeby mogły być prowadzone roboty w obrębie placu budowy przez wykonawcę robót dodatkowych – mówi Artur Michałek.

Po wniesieniu aneksu do umowy firma wróciła nawet na plac budowy, jednak ostatecznie miasto zdecydowało o rozwiązaniu umowy.

Tymczasem prace przy rozbudowie Lwowskiej powinny zakończyć się do końca września tego roku, bo z powodu dofinansowania unijnego inwestycję trzeba do tego czasu rozliczyć.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN