Mieczysław Kras: – W powiecie tarnowskim jest za dużo polityki [WIDEO]

02.10.2018

– W powiecie tarnowskim jest za dużo polityki – mówi w programie Słowo za słowo radny powiatu i kandydat na radnego z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Powiat, Mieczysław Kras.

Były starosta uważa, że to jeden z największych minusów mijającej kadencji. Za dobre uznaje natomiast pozyskiwanie pieniędzy zewnętrznych na rozwój.

Mieczysław Kras twierdzi, że Wspólny Powiat to grupa ludzi o różnych poglądach politycznych, lecz w większości bezpartyjnych.

Taki, jego zdaniem, powinien być zarząd powiatu tarnowskiego. – Chcemy odpolitycznić powiat. Kiedyś, gdy startowałem 4 lata temu, mówiłem, że do samorządu szerokimi drzwiami idzie polityka, taka polityka partyjna. Bo z naukowego punktu widzenia gdy spojrzymy, to wszystko jest polityką, ale ta polityka partyjna weszła niestety do tego samorządu, choć myśmy próbowali się temu oprzeć. Ale wtedy wyborcy pewno tego jeszcze nie rozumieli – tłumaczy.

Mieczysław Kras uważa ponadto, że słabą stroną obecnego zarządu powiatu tarnowskiego jest zatracenie współpracy z miastem.

Twierdzi, że wbrew informacjom o boomie gospodarczym, ludziom nie żyje się łatwo, a wielu zarabia nawet mniej niż kiedyś.

Były starosta od trzech lat kieruje Małopolską Kolumną Transportu Sanitarnego.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy