Międzynarodowy olimpijczyk z III LO z nagrodami

12.01.2018

Tarnowskie III Liceum Ogólnokształcące znów wyróżnione. Adrian Krzemiński absolwent klasy o profilu matematyka-geografia-j.angielski zakwalifikował się do dwóch międzynarodowych olimpiad przedmiotowych na Litwie i w Serbii, z których przywiózł dwa brązowe medale.

Dwudziestu czterech Olimpijczyków z całej Polski, w tym Adrian, odwiedziło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, gdzie z rąk wicepremiera Jarosława Gowina odebrali listy gratulacyjne.

Swojego zadowolenia nie kryją pozostali uczniowie „Trzeciego”, którzy twierdzą, że inne szkoły mają im czego zazdrościć. – Cieszymy się. To jest dość poważne wyróżnienie dla naszej szkoły, bo możemy się chwalić tym, że nasi absolwenci zdobywają takie ważne osiągnięcia na świecie. To pewna motywacja, żebyśmy uczyli się jeszcze więcej. Wszystkie osiągnięcia, które są zdobywane, dodają prestiżu naszej szkole, niezależnie od tego jaka jest to dziedzina – mówią uczniowie.

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie rokrocznie i licznie uczestniczą w wielu Olimpiadach Przedmiotowych. Tak samo często przywożą z nich ważne wyróżnienia i medale. Nie bez powodu w najnowszym rankingu małopolskich liceów tarnowska szkoła znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Posłuchaj:
Uczniowie
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy