Jest takie miejsce – czy się zmieni?

20.08.2018

Jedno z ładniejszych miejsc na tarnowskiej Starówce od lat jest zaniedbane. W internecie rozgorzała dyskusja co mogłoby tam powstać. Mowa o ul. Taras w pobliżu Wielkich Schodów.

Internauci piszą w mediach społecznościowych, że ogromny taras to dobre miejsce na kawiarnię czy restaurację. A co sądzą o tym mieszkańcy i przyjezdni?

– Powinna tutaj być lodziarnia, ciastkarnia, żeby ludzie mogli pooglądać ten wspaniały widok. Może muzeum, bo to ładny budynek. Marzyłam kiedyś z moją mamą, żeby tutaj mieć restaurację, ale napotkałyśmy na straszny mur i nie dało rady – mówią mieszkańcy.

Reporterka RDN rozmawiała także z przedstawicielami pobliskiej kamienicy i usłyszała kategoryczne ‚nie’ dla pomysłów, aby powstała tam kawiarnia, restauracja czy nawet ogródki letnie.

– Ogródki są uciążliwe. Jest hałas, ludzie piją alkohol. Nie ma też tutaj zapewnionych warunków sanitarno – higienicznych – mówi jedna z kobiet.

Urząd Miasta potwierdza, że jest to prywatna własność. W części kamienicy mieszkają ludzie, druga strona budynku stoi pusta, bo jest w złym stanie technicznym.

Jak udało nam się ustalić byli już potencjalni inwestorzy, którzy mieli różne pomysły, ale odstraszyły ich koszty remontu budynku.

Posłuchaj:
Mieszkańcy i przyjezdni
Mieszkanka kamienicy
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN