Miejscowości turystyczne w regionie już oblężone przed długim weekendem [WIDEO]

13.08.2019

Na Sądecczyźnie, na Podhalu, a także w regionie tarnowskim, w schroniskach i pensjonatach, próżno szukać wolnych miejsc. Prawdziwy najazd przeżywa zwłaszcza Zakopane, a na 15 sierpnia przyjedzie jeszcze więcej gości.

Podobnie jest na Jamnej koło Zakliczyna, która przygotowuje się do dorocznego Święta Pojednania – Odpustu Jamneńskiego i Dni Ojca Jana Góry.

Początek już jutro, 14 sierpnia, Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Pół godziny później Misterium – Radosny Pogrzeb Matki Boskiej, a na koniec dnia – Msza święta i czuwanie.

W czwartek, 15 sierpnia, o 10.00 uroczystości patriotyczne, o 11.00 Msza św. polowa, o 13.20 – koncert Haliny Frąckowiak.

Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak w programie Słowo za słowo uznał, że Jamna to świetne miejsce do odpoczynku.

Tam można odnaleźć samego siebie – dodaje.

– Jamna coraz bardziej przyciąga, coraz więcej osób przybywa tam, można kontemplować, jak również świetnie spędzić czas z rodziną.  

15 sierpnia, o 16.00 zaplanowano Misterium Jacka Kowalskiego – O zaśnięciu Najświętszej Maryi Panny, a później dalsza część uroczystości religijnych.

Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Urzędu Miasta w Zakliczynie oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Uroczystości organizują Stowarzyszenie Wspólnota Domu Św. Jacka im. Ojca Jana Góry Na Jamnej we współpracy z Gminą Zakliczyn, Powiatem Tarnowskim i Województwem Małopolskim.

Posłuchaj:
Dawid Chrobak
Dorota Kunc
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy