Mielczanie nie chcą łącznika

11.01.2018

– Nie chcemy, aby przez nasze spokojne osiedle przejeżdżały tiry – mówią mieszkańcy osiedla Smoczka w Mielcu. Ludzie boją się, że tak się stanie kiedy zostanie wybudowana droga łącząca ul. Powstańców Warszawy z ul. Iwaszkiewicza.

– Planowane połączenie będzie skutkować nasileniem ruchu, bo większość samochodów będzie zjeżdżać i dalej jechać w ul. Iwaszkiewicza. Jeśli powstanie taka droga dla tirów, to wiadomo zwiększy się zanieczyszczenie powietrza i niebezpieczeństwo – mówią Mielczanie.

Mieszkańcy chcą, aby zamiast drogi powstał chodnik ze ścieżką rowerową. Monika Skowrońska-Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg Miejskich i Transportu Publicznego w Urzędzie Miejskim w Mielcu zapewnia, że miasto postara się o zmianę w projektowanej drodze, tak aby mieszkańcy byli zadowoleni. – Miasto będzie występowało do Urzędu Marszałkowskiego o zmianę charakteru tego łącznika na ciąg pieszo-rowerowy bez ciągu jezdnego, czyli bez drogi, która by łączyła ul. Iwaszkiewicza z nowo powstającą przedłużenie ul. Powstańców Warszawy – informuje Monika Skowrońska-Ziomek.

Naczelnik nie kryje jednak, że dla miasta może to oznaczać zmniejszenie dotacji na całe duże przedsięwzięcie „Poprawa jakości funkcjonowania transportu publicznego”. Urząd Miasta w ramach projektu ma zrealizować siedem zadań za 45 mln zł. Prawie 30 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Monika Skowrońska -Ziomek
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN