Mielczanin wśród zatrzymanych za handel nielegalnymi lekami

15.09.2020

Rzeszowskie CBŚP rozbiło grupę handlującą rzekomymi lekami na potencję. Zatrzymano 10 osób, a wśród nich jest 24-latek z Mielca.

Z ustaleń śledczych wynika, że osoby te działały w grupie od 2016 r. na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

Zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości produktów leczniczych, które nie były dopuszczone do obrotu w Polsce – mówi nadkom. Iwona Jurkiewicz rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

– Policjanci CBŚP zlikwidowali magazyn, w którym ukryto blisko 23 tysiące nielegalnych środków na potencję, wartych ok. 500 tys. zł. Zabezpieczone tabletki poddawane są dokładnej analizie, w celu sprawdzenia ich faktycznego składu chemicznego.

Biegli również sprawdzą zabezpieczone u podejrzanych komputery, nośniki danych informatycznych oraz telefony. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostali zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prowadzącej nielegalny handel rzekomymi lekami.

Posłuchaj:
Iwona Jurkiewicz
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN