Mieleckie samorządy szukają skutecznej metody do walki ze smogiem

19.09.2020

Jednym z pomysłów jest dron do pomiaru jakości powietrza. Grzegorz Łobodziński z firmy Fotoacc przyznaje, że coraz częściej do walki ze smogiem wykorzystywana jest nowoczesna technologia.

To od straży miejskiej samorządów zależy jak to wykorzystają. Pomiary wykonujemy na bieżąco. Zapisywany jest w trzech miejscach. Jest rejestrowana pozycja drona, wysokość oraz parametry pogodowe. To elementy które badamy w danym miejscu.

Bogdan Bieniek, przewodniczący rady miejskiej w Mielcu uważa, że inwestycja w drona pozwoliłaby na inwentaryzację problemu niskiej emisji w zabudowie jednorodzinnej.

Najpierw trzeba zrobić inwentaryzację to jest pierwszy etap. Jeżeli to zrobimy to będziemy już wiedzieć do końca w ilu przypadkach musimy namówić mieszkańców do zmiany źródła, bo to jest problem.

Pomiary z drona dałyby nam wskazówki jak skutecznie likwidować miejsca gdzie spalane są nieczystości – mówi Arkadiusz Misiak, komendant Straży Miejskiej w Mielcu. – Gdybyśmy rzeczywiście poszli w tym kierunku pozwoli nam jakby po prostu uskutecznić albo zawężać obszary do konkretnych punktów. Tutaj trzeba sobie zdawać sprawę, że to nie wyłącza naszej odpowiedzialności i naszych działań. Jedynie może sugerować wskazywać że w tym obszarze, czy w tym obiekcie może zachodzi podejrzenie spalania odpadów.

Samorządowcy mogli nie tylko posłuchać jak wygląda praca drona, ale także zobaczyć jak dział cały system.

Posłuchaj:
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN