W mieleckim szpitalu ruszyło referendum strajkowe

19.11.2019

Związki zawodowe tracą cierpliwość, bo jak mówią wciąż nie jest zakończony spór zbiorowy rozpoczęty w kwietniu ubiegłego roku.

Nie ma też planu naprawczego szpitala, a dodatkowo pojawiła się groźba zwolnień – mówi Jolanta Dul, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych.

– Sytuacja nabrała tempa po otrzymaniu od dyrektora pisma, które mówi m.in. aby przedstawić wniosek propozycji kryteriów oceny pracowników do rozwiązania stosunku pracy. Rozumiemy przez to, że mają być podjęte kroki ze strony dyrektora do zwolnień pracowników.

Józef Więcław dyrektor szpitala przyznaje, że takie kroki podejmowane są w kontekście planu naprawczego szpitala, który przygotowany jest w trzech wariantach.

– Jeden zakłada, że bilansujemy się w roku 2020 czyli strata nie może być wyższa od amortyzacji, następny mniej drastyczny dla szpitala kiedy bilansujemy się w 2021 roku i ostatni kiedy szpital ma się zbilansować w 2022 roku.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dzisiaj ma odbyć się spotkanie dyrekcji szpitala ze związkami zawodowymi i starostą mieleckim, aby rozmawiać m.in. o sporze zbiorowym i o przyczynach referendum.

Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Jolanta Dul
Józef Więcław
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN