Mieszkańcy chcą świateł przy ul. I Brygady – tam, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku

20.10.2017

Sądeczanie z osiedli Wojska Polskiego i Gorzkowa chcą sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. I Brygady w okolicy skrzyżowania z ul. Freislera. Środowy (18 października) śmiertelny wypadek i potrącenie sprawiły, że grupa mieszkańców zbiera w tej sprawie podpisy z petycją do prezydenta Ryszarda Nowaka.

Ul. I Brygady, oddzielająca dwa duże nowosądeckie osiedla, jest bardzo ruchliwa. Codziennie przejeżdżają tu nawet tysiące aut, często przekraczając dowolną prędkość. Kłopot mają zwłaszcza piesi, którzy chcą przejść przez jezdnię. W pobliżu jest Szkoła Podstawowa nr 21 i często odwiedzany sklep Biedronka. Niestety w środę doszło tam do tragicznego wypadku.

Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. 30-letni kierowca wjechał w pieszych, w wyniku czego 85-letnia kobieta zginęła na miejscu, natomiast 45-letnia została przewieziona do sądeckiego szpitala – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik sądeckiej policji.

Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a obecnie przebywa on w areszcie. Aktualnie trwa dochodzenie w tej sprawie. Świadkowie wypadku opowiadają, że auto zaczęło hamować dopiero po zderzeniu z przechodniami. Mieszkańcy wspomnianych osiedli boją się o swoje bezpieczeństwo i mówią dość.

Boimy się o swoje zdrowie i życie. Tam są rozwijane nadmierne prędkości. Wypadek z wczorajszego dnia jasno pokazuje, że na przejściu może zatrzymać się jedno auto, aby przepuścić pieszych, ale drugie już nie. Ile mamy już czekać, żeby wydarzyła się kolejna tragedia? – pyta Miłosz Drożdż, mieszkaniec os. Wojska Polskiego.

Co druga mieszkająca tu osoba miała jakieś przykre doświadczenie na tym przejściu dla pieszych i nie ma możliwości, żeby dzieci przechodziły tamtędy same dodaje Renata Szołdra.

Od wczoraj zbierane są podpisy pod pod petycją do prezydenta Nowego Sącza, aby stanęła tam sygnalizacja świetlna. W piątek o godz. 15.15 na parkingu pod tamtejszą Biedronką będzie można się pod taką prośbą do Ryszarda Nowaka podpisać. Pomoc organizatorom petycji obiecał już Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.

Padła taka propozycja z mojej strony. Nawet nie wiedziałem, że mieszkańcy już dużo wcześniej zabiegali o takie światła, ale nikt w tej sprawie nic nie zrobił. Na pewno będę chciał w tej sprawie interpelować i liczę na pomoc prezydenta Ryszarda Nowaka i dyrektora Grzegorza Mirka – mówi Kądziołka.

Mieszkańcy liczą, że światła staną jak najszybciej przy feralnym przejściu dla pieszych. Jak podkreśla Miłosz Drożdż, mogą to być nawet te, które niedawno zostały zdjęte ze skrzyżowania ul. Barskiej z Hallera, gdzie teraz budowane jest rondo.

Posłuchaj:
Iwona Grzebyk-Dulak
Miłosz Drożdż
Renata Szołdra
Michał Kądziołka
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN