Mieszkańcy dopingują niewidomą Joannę Mazur, rywalizującą w „Tańcu z Gwiazdami”

09.04.2019

Liczą również, że dzięki udziałowi w tym programie, niepełnosprawna lekkoatletka z Powiśla Dąbrowskiego otrzyma wsparcie na zakup mieszkania.

Obecnie Joanna Mazur mieszka w jednym z krakowskich internatów, w pokoju gdzie nie ma sanitariatów. Swój pokój pokazała ekipie telewizyjnej, po czym ruszyła ogólnopolska zbiórka pieniędzy.

Mieszkańcy Szczucina, z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że lekkoatletka powinna otrzymać wsparcie na zakup nowego lokalu.

– Jesteśmy dumni, bo w ostatnim czasie słynęliśmy ze złej strony, jako miejscowość Szczucin. Ale teraz jest to dla nas duma i myślę że większość mieszkańców Szczucina, tych bardziej zamożnych, powinna coś ku temu zrobić. Każdy pieniądz w jej sytuacji by się na pewno przydał. Obecnie są prowadzone akcje, więc każda kwota może być dla niej dobra. Ona musi sama o siebie zadbać i myślę, że jakby miała to mieszkanie, to by urządziła sobie według swoich potrzeb.

Rodzina Joanny Mazur nie ma możliwości finansowych, aby kupić mieszkanie dla osoby niewidomej. – Sprawa ujrzała światło dzienne po wizycie tancerza z programu – mówi Barbara Mazur, mama lekkoatletki ze Szczucina.

– Niejedno spotkanie się tam odbywało i było wszystko w porządku. Dopóki jej tancerz Janek nie rozczulił się nad tym mieszkaniem. Ono jest takie jak każdego innego. Ona sama wybrała te lokum ze względu na system finansowy. Po programie dowiedziałam się, bo mnie sąsiedzi poinformowali, że w internecie odbywają się zbiórki na mieszkanie dla Joasi.

Obecnie Joanna Mazur oprócz udziału w telewizyjnym programie tanecznym, przygotowuje się do kolejnych występów na lekkoatletycznej bieżni.

W dotychczasowej karierze sportowej wraz z partnerem Michałem Stawickim zdobyła medale Mistrzostw Świata i Europy. Najbliższym jej celem jest udział w przyszłorocznej Paraolimpiadzie w Pekinie.

Niepełnosprawni sportowcy krytykują z kolei zachowanie Joanny Mazur – jest specjalne oświadczenie.

Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy Szczucina
Barbara Mazur
administrator, fot. FB/Marek Mazur
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN