Wojciech Piech: – Mieszkańcy muszą się pogodzić z utrudnieniami po zamknięciu mostu [WIDEO]

11.05.2018

Mieszkańcy osiedla Helena muszą pogodzić się z tym, że nie będzie dodatkowej kładki dla pieszych, obok burzonego mostu heleńskiego – uważa Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza. Władze nie mają pieniędzy na wybudowanie tymczasowej przeprawy. Według wstępnych obliczeń koszt mógłby wynieść nawet 10 milionów złotych.

Mało realne jest również postawienie na Dunajcu przeprawy pontonowej.

– Most wojskowy to przeprawa, którą wykorzystuje się do kilkukrotnych lub jednorazowych przejazdów. Nie można postawić jej na rzece górskiej, która jest nieprzewidywalna. Most pontonowy mógłby stanowić zagrożenie dla budowanej przeprawy – wyjaśniał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza.

– Braliśmy pod uwagę udostępnienie mostu kolejowego dla pieszych lub budowę na nim ścieżki dla pieszych. Jednak nie ma takiej możliwości, ponieważ konstrukcja mostu, który jest wpisany do rejestru zabytków i nie można tam poprowadzić ruchu pieszych i cyklistów – dodał.

Oprócz tego władze Nowego Sącza chcą wybudować kolejny parking niedaleko stacji kolejowej na osiedlu Helena. Z materiału z wyburzonego mostu powstanie plac który pomieści 30 samochodów. Już teraz kierowcy mogą korzystać z wyznaczonych miejsc na ulicy Krakowskiej oraz z parkingu przy kościele na Helenie.

Posłuchaj:
Wojciech Piech
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN