Mieszkańcy pytają co z obiecaną przebudową ulicy Tuchowskiej?

17.07.2018

Co z obiecaną przebudową ulicy Tuchowskiej – pytają mieszkańcy Zabłocia, którzy obawiają się, że po zakończeniu remontu wiaduktu przy al. Tarnowskich utkną w kolejnych korkach spowodowanych następną inwestycją.

Bo uważają, że obydwa zadania powinny być prowadzone równolegle. – Przydałoby się w końcu zrobić, czekamy na to. Skoro coś ustalili, to powinni się z tego wywiązać. To jest mocno uciążliwe, nie ma jak wyjechać ani jak wrócić – mówią mieszkańcy.

Jak informuje Krzysztof Madej z Zarządu Dróg i Komunikacji projekty nie mogą być realizowane jednocześnie. Jego zdaniem przebudowa ul. Tuchowskiej będzie możliwa dopiero po zakończeniu inwestycji PKP. – Prace projektowe są bardzo zaawansowane, ale nie mogą zostać ukończone dopóki PKP PLK nie zakończy robót budowlanych związanych z budową wiaduktu kolejowego i nie przekaże nam mapy powykonawczej. Na jej podstawie będziemy mogli dokonać ostatecznego uzgodnienia, czy nie ma w naszym projekcie drogowym żadnych kolizji związanych z infrastrukturą podziemną – dodaje.

Nowa ulica ma być poprowadzona wzdłuż wiaduktu kolejowego, w miejscu starych torów. Ma mieć 7 metrów szerokości wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową.

Jak dodaje Krzysztof Madej, jeżeli PKP zakończy swoje prace z końcem tego roku, to projekt na nową drogę będzie gotowy na przełomie trzeciego i czwartego kwartału przyszłego roku. Przyjdzie więc na to jeszcze poczekać.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Krzysztof Madej
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN