Mieszkańcy Radlnej pytają dlaczego prace przy internecie szerokopasmowym utknęły w martwym punkcie

18.07.2019

Jak mówi jeden z mieszkańców, inwestycja rozpoczęta jakiś czas temu niszczeje i nikt się nią nie interesuje. Mowa o wykopach, które miały być jej początkiem.

To wygląda nieestetycznie. Wielu mieszkańców oczekuje końca tej inwestycji – mówi pan Piotr.

– Rozpoczęta jest budowa sieci szerokopasmowego internetu i od półtora roku nikt nic w tym zakresie nie robi. Zwracam się z prośbą o rozszyfrowanie przyczyn, dlaczego ta inwestycja jest rozgrzebana, niszczeje, a mogłaby spełniać bardzo pozytywną rolę.

Sprawdzamy więc jak jest.

Po wielokrotnych próbach uzyskania odpowiedzi w kilku instytucjach, rzetelną odpowiedź dostaliśmy od Ministerstwa Cyfryzacji.

W odpowiedzi na naszego maila, przedstawiciele resortu piszą, że w Radlnej jest aktualnie realizowany projekt budowy nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Jego beneficjentem jest tarnowska firma Zicom Infrastruktura sp. z o.o.

Prace w Radlnej trwają od niespełna roku, a zakończą się do końca 2021 roku. Ponadto w szybki internet wyposażonych zostanie 41 gospodarstw w tej podtarnowskiej miejscowości.

W piśmie Ministerstwa Cyfryzacji czytamy, cyt. „Beneficjent w chwili obecnej skupia się na podłączeniu jednostek oświatowych. Z informacji przekazywanych w sprawozdaniach wynika, że nie rozpoczął on jeszcze prac budowlanych związanych z budową sieci do gospodarstw domowych.”

Posłuchaj:
Pan Piotr
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN