Mieszkańcy się dziwią, że pomieszczenia odnowionego dworca PKP stoją puste – interwencja RDN

13.10.2017

Mogłaby tam być restauracja, kawiarenka, albo miejsce spotkań, a nie ma nic. Odnowione pomieszczenia dworca kolejowego w Bochni od kilku lat stoją puste.

Pasażerowie, czekający na pociąg, dziwią się tej sytuacji. Niektórzy pamiętają dawną restaurację, działającą na dworcu jeszcze za czasów PRL. Teraz, mimo że w remont złożono grube pieniądze, miejsce jest zamknięte na klucz.

– Codziennie, jak tu jestem, to się zastanawiam, czemu to w ogóle jest zamknięte. Można by tu otworzyć jakąś restaurację, barek dla podróżnych, bawialnię dla dzieci. – Przydało by się więcej miejsca, w którym można byłoby usiąść, gdy pociąg jest opóźniony. – Jest mnóstwo pomysłów na zagospodarowanie tych pomieszczeń. Szkoda, bo miejsce to jest pustostanem, kolej je utrzymuje, musi je ogrzać i nic z tego nie wynika – mówią mieszkańcy.

PKP wyjaśnia, że ponieważ remont dworca w Bochni był dotowany z Unii Europejskiej, przez 5 lat nie można go było wynajmować na cele komercyjne, a jedynie dla celów samorządowych. Okres karencji jednak już minął i każdy zainteresowany podmiot może wystąpić o dzierżawę pustostanu.

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Pawel Michalczyk
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy