Mieszkańcy się skarżą na piratów drogowych – interwencja RDN

16.08.2018

Jak się okazuje, nie tylko na nowych drogach tarnowianie jeżdżą za szybko. Podobny problem zgłaszają mieszkańcy ul. Zielnej w Tarnowie, w rejonie Zbylitowskiej Góry.

To wąska przeprawa, szerokości mniej więcej jednego samochodu. Mieszkańcy relacjonują, że wzdłuż drogi brakuje nie tylko chodnika, ale nawet pobocza.

Mimo to ruch odbywa się po niej w dwóch kierunkach. – Samochody mijają się wjeżdżając na tereny przed prywatnymi posesjami. W dodatku jeżdżą za szybko, a dwa progi zwalniające, które są, nie pomagają – skarżą się ludzie. – Jeżdżą samochody za szybko. Ja, jako matka, mogę powiedzieć, że boję się wiedząc, że dziecko wraca ze szkoły. -Jest to bardzo niebezpieczne, naprawdę bardzo szybko jeżdżą samochody. Co to są za progi, tutaj na tych progach nawet samochody nie zwalniają. -Większość ludzi jeździ tu do sklepu na dole tą drogą, a wiadomo, jak jadą, to jadą szybko. -Jeżdżą za szybko i jest część kierowców takich, którzy nie patrzą nawet na to, że są jakieś progi – komentują mieszkańcy.

Według mieszkańców najgorsze są godziny porannego szczytu jak i popołudniowy czas powrotów z pracy.

Rzecznik tarnowskiej Policji Paweł Klimek deklaruje, że drogówka zgłoszenie przyjęła i przyśle na miejsce patrole.

-Apel do mieszkańców, którzy uważają, że taka sytuacja ich dotyka. Po prostu zadzwońmy na 997 do dyżurnego, zgłośmy taką interwencję, że jeżdżą jacyś wariaci drogowi i powodują zagrożenie przede wszystkim dla bezpieczeństwa mieszkańców. Proponuję skorzystać z tej naszej Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Klikajmy, dzwońmy, przekazujmy te informacje. Ta platforma jest po to, żebyśmy wymieniali informacje między policjantami a społeczeństwem – mówi Paweł Klimek.

Dzwoniąc nie trzeba podawać swoich danych, policjant zobaczy jedynie numer telefonu osoby zgłaszającej interwencję.

Po takim telefonie policja wysyła w dany rejon patrol drogowy. Co na to miasto? Czy są plany poszerzenia drogi?
Do sprawy będziemy wracać.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Paweł Klimek
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30