Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy smród w rejonie Fabrycznej

20.08.2018

Fetor oparów smoły i asfaltu dochodzi zdaniem mieszkańców z jednego z zakładów przy sąsiedniej ulicy, który zajmuje się wytwarzaniem masy bitumicznej. Uciążliwości – jak dodają – pojawiają się codziennie, zwłaszcza nocą.

Smród jest uciążliwy, duszący, budzi ich i nie daje spać – twierdzą.

– Budzi nas smród ok. 1.00 czy 2.00 w nocy. To jest tak żrący zapach, że trudno później pozbyć się go z domu. Dusimy się, czuć smołą. Od oparów pieką nas oczy, gardła. Smród jest nie do wytrzymania – skarżą się mieszkańcy reporterowi RDN.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy ulicy Fabrycznej wzywali w nocy służby, bo – jak mówią – smród był już nie do wytrzymania.

Tymczasem Paweł Wzorek, prezes pobliskiej wytwórni, wyjaśnia, że w nocy nie ma żadnej produkcji, więc zapachy nie mogą od nich pochodzić, ewentualne uciążliwości mogłyby pojawiać się jedynie w ciągu dnia.

– Mamy załadunki emulsji asfaltowej pomiędzy 6.00 a 21.00, więc nie sądzę, żeby to było związane z naszym zakładem, po prostu w nocy nie pracujemy. W ciągu dnia mogą pojawiać się ewentualne uciążliwości przy załadunku czy rozładunku emulsji, w momencie kiedy produkujemy. Mamy jednak nowoczesne filtry, wszystko jest uszczelnione i nie mamy sobie nic do zarzucenia. Być może były w okolicy remonty nawierzchni i stąd zapach, a nie z naszej wytwórni – tłumaczy Paweł Wzorek.

Początkiem roku po skargach na uciążliwości Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadził w zakładzie kontrolę. Jak mówi szefowa WIOŚ- u w Tarnowie, nie stwierdzono nieprawidłowości ani uciążliwości.
Mieszkańcy zbierają podpisy i przygotowują kolejną skargę do WIOŚ-u.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Paweł Wzorek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN