Mieszkańcy Tarnowa usłyszą komunikaty głosowe z powietrza?

02.04.2020

Straż Miejska planuje uruchomić do tego pomysłu drona. Do tej pory urządzenie służyło wyłącznie do patrolowania miasta i kontroli smogowej. Teraz dodatkowo miałoby być wyposażone w głośnik.

Jeżeli uda się stworzyć taki prototyp, to będzie to rozwiązanie, którego nikt nie ma – informuje komendant Straży Miejskiej w Tarnowie Krzysztof Tomasik.

– Brane jest po uwagę takie rozwiązanie, by komunikaty były przekazywane z powietrza. Rzecz nie jest łatwa, bo trzeba się kierować i udźwigiem własnym sprzętu i środkami ciężkości, danymi technicznymi. Brane jest po uwagę takie rozwiązanie, ale czy dojdzie do sfinalizowania, tego nie wiem. Pomysł przekazywania dźwięku co do zasady ma chyba sporo osób, które posiadają drony. Natomiast samo rozwiązanie techniczne nie funkcjonuje obecnie na rynku europejskim. Trwa analiza możliwości.

Drony wyposażone w głośnik występują obecnie wyłącznie na rynku chińskim.

Zanim jednak strażnicy miejscy wyemitują nagrania z powietrza, każdego dnia Tarnów, jak i inne miasta, kontrolowany jest przez patrole straży miejskiej i Policji, której pomaga wojsko.

Tarnowianie przestrzegają kwarantanny. Policjantom w kontroli pomaga wojsko

Posłuchaj:
Krzysztof Tomasik
Karol Garncarz, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN