Mieszkańcy zaostrzają protest w sprawie obwodnicy

05.07.2018

Pomimo sprzeciwów utrzymana została pozytywna decyzja środowiskowa dla tej inwestycji.

Dokument daje zielone światło do wydania pozwolenia na budowę wschodniej obwodnicy Tarnowa. Ma ona przebiegać po terenach tarnowskiej dzielnicy Rzędzin oraz Woli Rzędzińskiej.

Oznacza to, że wzdłuż przebiegu trasy rozburzonych będzie kilkadziesiąt budynków mieszkalnych oraz gospodarczych.

Mieszkańcy Rzędzina, z którymi rozmawiał reporter RDN przekonują, że domagają się korekty przebiegu trasy. – Ja jestem przeciwna budowie tej drogi, ponieważ mój dom jest do rozburzenia. Protestujemy, ponieważ do rozburzenia jest około 40 budynków jednorodzinnych i 50 obiektów gospodarczych. – To jest tragedia tych mieszkańców, bo nikt tu nie był i nie rozmawiał z tymi ludźmi osobiście o budowie tej drogi. Po prostu nikt tu się z mieszkańcami nie liczy. Domy i budynki sąsiadów mają być burzone, a jest im to bardzo nie na rękę – komentują.

Wschodnia obwodnica Tarnowa ma wyprowadzić z miasta uciążliwy ruch tranzytowy, szczególnie ciężkich pojazdów. Obecnie samochody jadą aleją Jana Pawła II oraz Lwowską.

Według planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wschodnia obwodnica Tarnowa mogłaby powstać najwcześniej za 5 lat.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN