Mieszkańcy zbierają podpisy, bo chcą więcej ławek przy blokach

11.05.2018

Mieszkańcy ulicy Parkowej w Tarnowie zbierają podpisy pod petycją o ławki. Tej wiosny pod blokiem 22 ustawiono jedną i zdaniem wielu to nie wystarcza, bo jest mnóstwo chętnych do spędzania czasu na powietrzu, zwłaszcza popołudniami.

 Dawniej były ławki, teraz nie ma i ludzie narzekają, nie mają balkonów, nie mają nic, ale niektórzy sąsiedzi i tej jednej ławce się sprzeciwiają. Mi nie przeszkadza, bardzo chętnie korzystam, gdy idę na zakupy czy z psem. Po południu też z sąsiadami się spotykamy i przydałoby się więcej. Brakuje też koszy na śmieci, nawet idąc z psem, nie ma gdzie wyrzucić. Osoby starsze bardzo często korzystają z tej ławki, bo wyjdą przed blok i mają kontakt z sąsiadami. Bardzo dobrze, że jest – mówią tarnowianie.

Mieszkańcom doskwierają też nierówne alejki sprzed wielu lat. – Powinny być już dawno zmienione. Bardzo dużo osób się potyka, przewraca – dzieci i starsi. Tutaj mieszka więcej starszych i byłam już świadkiem, jak osoba starsza upadła i nie mogła się podnieść – dodają.

Jak dowiedzieliśmy się w administracji spółdzielni, druga ławka będzie w ciągu najbliższych tygodni. Jeśli chodzi o kosze na śmieci, to na razie nie ma ich w planach.

Remont alejek ma być w przyszłości wzięty pod uwagę.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN