Mieszkańcy zwracają uwagę na większą liczbę bezdomnych na ulicach – interwencja RDN

24.07.2018

Mieszkańcy zwracają uwagę na bezdomnych koczujących na ławkach. Zauważają, że jest ich jakby więcej i pytają, czy straż miejska radzi sobie z tym społecznym problemem.

Bezdomni zajmują już nie tylko miejsca w parku, zdarza się, że śpią też w biały dzień na ławkach w pobliżu urzędów. – Codziennie widuję te same osoby i w tych samych miejscach. To się nie zmienia. – Trzeba by było zrobić jakąś specjalną komórkę, żeby się nimi zajmowali. – Teraz jak jest cieplej, to rzeczywiście zdarza się, że są takie osoby. – Te same twarze się powtarzają. – Powinni pomagać takim ludziom, tak, żeby mieli jakieś swoje miejsce – mówią o bezdomnych tarnowianie.

Jerzy Pysyk, zastępca komendanta Straży Miejskiej Tarnowa przyznaje, że latem problem jest bardziej zauważalny i twierdzi, że straż miejska działa z dużym zaangażowaniem kierując wnioski do sądu, gdy bezdomni popełniają wykroczenie. – My w ramach naszych kompetencji robimy bardzo dużo, wręcz więcej niż pozostałe instytucje, natomiast musimy działać w granicach prawa. To, że ktoś śpi na ławce nie jest zabronione, jeśli nie dopuszcza się innych, pozostałych wykroczeń. Także my działamy w ramach naszych kompetencji, w ramach i granicach prawa. Służb, które powinny się zajmować opieką nad tymi osobami jest bardzo dużo w mieście – informuje zastępca komendanta.

Jak dodaje Jerzy Pysyk, bezdomność to problem społeczny, który wymaga systemowego rozwiązania, m.in. przez zmianę sposobu pomagania takim osobom. Słowa słowami, lecz, póki co, widok osób koczujących w miejscach publicznych w Tarnowie jest niestety powszechny.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jerzy Pysyk
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN