Miliony na drogi

09.09.2019

Blisko 240 mln złotych popłynie jeszcze w tym roku do gmin i powiatów podkarpackich na remonty dróg lokalnych. Wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie są powiat mielecki i dębicki.

Ten pierwszy zyska ponad 12 mln złotych. Powiat za te pieniądze wyremontuje m.in. ul. Wojska Polskiego w Mielcu oraz drogi relacji Dąbie– Zdziarzec, Załuże – Wadowice Górne- Piątkowiec.

To dobra informacja dla naszej gminy, bo powiat zyskał 3 mln na drogi na naszym terenie – zauważa Michał Deptuła, wójt gm. Wadowice Górne.

– Od drogi wojewódzkiej w Wadowicach Górnych przez Wadowice Dolne do Wierzchowin. To prawie 8,5 km nowej nakładki asfaltowej. 2 mln złotych powiat mielecki ma zabezpieczone jako wkład własny. Zobaczymy jaka kwota będzie po przetargu, bo może się okazać, że gmina nie będzie musiała nic do tego zadania dokładać. 

Powiat dębicki otrzymał 80 procentowe dofinansowanie dla trzech dróg. To ponad 4 mln złotych. Nowe dywaniki asfaltowe powstaną m.in. w Jodłowej czy na drodze relacji Brzeźnica- Radomyśl Wielki.

Wśród gminy pieniądze zyskają m.in. samorządy Borowej, Przecławia, Brzostku, Żyrakowa oraz gm. Dębica.

 

Posłuchaj:
Michał Deptuła
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN