Mimo odwołań polsko-węgierska firma wybuduje most w Kurowie

16.05.2019

Polsko – węgierskie konsorcjum znów wygrało przetarg na budowę mostu w Kurowie. Banimex z Będzina zwyciężył też za pierwszym razem, ale przez odwołanie innej firmy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musiała unieważnić konkurs.

Było to drugie podejście do konkursu. Za pierwszym razem wybrano konsorcjum z Polski i Węgier, ale do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie od tej decyzji. Jedna z przegranych firm uznała, że komisja konkursowa błędnie oceniła ją w jednym z kryteriów. Izba przyjęła odwołanie i trzeba było unieważnić wyniki. W kolejnym konkursie komisja znów postawiła na ofertę Banimexu z Będzina i węgierskiej spółki, która wyceniła prace na ponad 189 milionów złotych. Nowy most ma pojawić się obok dotychczasowej, 76-letniej konstrukcji w ciągu Drogi Krajowej numer 75 w Kurowie. Ma być dłuższy od poprzedniego mostu o 200 metrów i szeroki na 17 metrów. W każdym kierunku będzie po jednym pasie ruchu.

Budowa mostu miała zacząć się w połowie tego roku, ale przez odwołanie wszystko opóźni się. Nowa konstrukcja ma być oddana do użytku za około 3-4 lata.

Posłuchaj:
Krzysztof Rosłoński
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Rozgryźć Kościół - Jerzy Maślanka
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Stanisław Banach
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30