Mimo odwołań polsko-węgierska firma wybuduje most w Kurowie

16.05.2019

Polsko – węgierskie konsorcjum znów wygrało przetarg na budowę mostu w Kurowie. Banimex z Będzina zwyciężył też za pierwszym razem, ale przez odwołanie innej firmy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musiała unieważnić konkurs.

Było to drugie podejście do konkursu. Za pierwszym razem wybrano konsorcjum z Polski i Węgier, ale do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie od tej decyzji. Jedna z przegranych firm uznała, że komisja konkursowa błędnie oceniła ją w jednym z kryteriów. Izba przyjęła odwołanie i trzeba było unieważnić wyniki. W kolejnym konkursie komisja znów postawiła na ofertę Banimexu z Będzina i węgierskiej spółki, która wyceniła prace na ponad 189 milionów złotych. Nowy most ma pojawić się obok dotychczasowej, 76-letniej konstrukcji w ciągu Drogi Krajowej numer 75 w Kurowie. Ma być dłuższy od poprzedniego mostu o 200 metrów i szeroki na 17 metrów. W każdym kierunku będzie po jednym pasie ruchu.

Budowa mostu miała zacząć się w połowie tego roku, ale przez odwołanie wszystko opóźni się. Nowa konstrukcja ma być oddana do użytku za około 3-4 lata.

Posłuchaj:
Krzysztof Rosłoński
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy